logo
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean feugiat dictum lacus, ut hendrerit mi pulvinar vel. Fusce id nibh

Mobile Marketing

Pay Per Click (PPC) Management

Conversion Rate Optimization

Email Marketing

Online Presence Analysis

Fell Free To contact Us
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean feugiat dictum lacus

1-677-124-44227

info@your business.com

184 Main Collins Street West Victoria 8007

++905072809703

Gaziantep Üniversitesi Teknopark

Top

SEO Raporu Neler İçermelidir ?

SEO Raporu Neler İçermelidir ?

İyi bir SEO raporu neler içermelidir ?

SEO hem başlangıçta hem de devamında ciddiyet isteyen bir çalışma sürecine sahiptir. Durum böyle olunca müşterinin ve seo uzmanının son derece hassas bir şekilde işlem yapması gerekmektedir.  Hassaslıkların ilk göstergesi ise mevcut web sitesinin iyi bir tahlilden geçirelerek bunun seo raporu halinde müşteriye anlatılmasıdır.

Bu  kısımla birlikte gerçekten tatmin edici bir raporda neler olmalıdır birazcık bunlardan bahsedeceğiz.

  • Raporda yer alan SEO ile alakalı kavramları listeleyin.
  • İlgili kavramların ne anlama geldiğini açıklayın.
  • Web sitede var olan sorunları ele alın.
  • Web sitesinin sorunlarının nasıl çözüleceğine dair planınızı sunun.

İpucu : Eğer bir kez default bir şablon hazırlarsanız bu şablonu sürekli olarak kullanabilir ve farklı müşteri raporlarında iş sürenizi güzelce kısaltabilirsiniz.

Gelelim bu rapora neler ekleyebiliriz ;

Tekrarlayan başlık etiketleri

Bir web sitesinin birbirine benzer veya birebir  eklenmiş başlık etiketleri var ise bu durum sayfaların doğru bir şekilde kategorize edilmesini engeller. Bunun çözülmesi gerekip bu durum rapora eklenebilir.

Eksik başlık etiketleri

Sayfayı yeterince açıklamayan etiket kullanmanız durumunda arama motoru botları tarafından sayfanız eksik taranarak yanlış SERP sonuçları alırsınız. Bunun düzeltilmesi gerekiyorsa müşteriye raporlamayı unutmayın.

Silinmesi Lazım Olan İçerikler 

Bazı içeriklerin katma değeri düşük olduğu için web sitesinin  otoritesini düşürebilir. Bu tip durumlarda içeriklerin geliştirilmesi gerekmektedir. Herhangi bir geliştirme ihtimali  bulunmuyorsa SEO çalışmalarını sağlıklı kılmak adına silinmeleri gerekmektedir. Bunu raporlamayı unutmayın.

Kırık Linkler

Web site içerisinde yer alan  kırık linkler  kötü sıralama sinyallerine neden olur. Var olmayan bağlantıların yer alması ziyaretçiyi aldatmaya yönelik bir eylem olarak değerlendirilir. Bu yüzden tüm bu kırık linklerin tekrardan düzenlenmesi gerekmektedir.

Kaliteli Dış Bağlantı

Kaliteli değeri yüksek içeriklere gelen dış bağlantılar ilgili içeriklerin serp sonuçlarında daha iyi sıralamalar almasını sağlar.  Bu nedenle eğer içerik kaliteli ama yeterli bağlantısı yoksa bunu çözmeniz gerekmektedir. Müşteriye durumu anlatarak kaliteli şekilde dış bağlantı ağı kurmanız gerekiyor.

Uzun İçerik

Son güncellemelerle alakalı belli süredir  yapılan incelemeler uzun içeriklerin anahtar kelimelerde yükselmenin daha kolay olmasını sağladığını işaret ediyor. Bu nedenle içerikler konusunda hassas bir şekilde adım atmak gerekiyor.

 

No Comments

Post a Comment

WhatsApp chat
DMCA.com Protection Status